We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 22936
    • 9 Posts
    Dlaczego w opisach obrazów nie ma polskich znaków ? Wszędzie na stronie są, w bazie danych są polskie znaki, ale maxigallery nie wyświetla polskich znaków tylko krzaczki. Wie ktoś może dlaczego lub jak to rozwiązać ?
      • 16251
      • 24 Posts
      ... czy robiłeś już takie coś http://modxcms.com/forums/index.php/topic,10312.0.html ?? To rozwiązanie nie jest dedykowane dla MaxiGallery, ale ja tak robię i bez problemu mi wszystko działa, łącznie z maxi.

      Pozdrawiam
        • 22936
        • 9 Posts
        Nie jestem w stanie dojść dlaczego tak się dzieje. Podaję stronkę na której jest problem http://www.mad.net.pl/Kasetony-wietlne.html, jak widać w galerii nie ma polskich znaków. Na całej stronie są. W innych instalacjach sprawdziłem i też występuje ten problem. Koszelek mógłbyś mi powiedzieć co ci wypluwa komenda w mysql

        show variables like ’character%’; oraz show variables like ’collation%’; ?? Oraz jakiego kodowania używasz na stronie ? I jakiej wersji MaxiGallery ? Czy ktoś w ogóle ma podobny problem ?

        SQL wypluwa mi:
        show variables like ’character%’
        Variable_name Value
        character_set_client utf8
        character_set_connection utf8
        character_set_database latin2
        character_set_filesystem binary
        character_set_results utf8
        character_set_server latin1
        character_set_system utf8
        character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/

        show variables like ’collation%’;
        collation_connection utf8_general_ci
        collation_database latin2_general_ci
        collation_server latin1_swedish_ci
          • 31908
          • 4 Posts
          Waldemar Hornatkiewicz Reply #4, 15 years, 3 months ago
          Możliwości jest sporo, ale przede wszystkim polecam robienie wszystkiego w utf...
            • 22936
            • 9 Posts
            ok ustawiłem kodowanie w bazie:

            character_set_client utf8
            character_set_connection utf8
            character_set_database utf8
            character_set_filesystem binary
            character_set_results utf8
            character_set_server latin1
            character_set_system utf8
            character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/

            collation_connection utf8_general_ci
            collation_database utf8_general_ci
            collation_server latin1_swedish_ci

            character_set_server oraz collation_server nie jestem w stanie zmienić to może zmienić chyba tylko usługodawca serwera.
            Oraz dodałem w odpowiednie miejsca mysql_query( ’set names utf8’ ); Polskie znaki są w opisach galerii oraz na stronie.

            Problem jest tylko z managerem z ustawionym kodowaniem na utf8 pokazuje coś takiego zamiast polskich znaków.

            Jedno lub wi�cej z ustawie� konfiguracyjnych nie zosta�o zweryfikowane:

            Zmiana na inne kodowanie w managerze skutkuje pokazaniem polskich znaków, ale wtedy nie ma polskich znaków gdy dodaje się treść przez WYSIWIGa.
              • 31908
              • 4 Posts
              Waldemar Hornatkiewicz Reply #6, 15 years, 2 months ago
              Quote from: pdm at Jan 22, 2009, 05:12 PM


              character_set_server oraz collation_server nie jestem w stanie zmienić to może zmienić chyba tylko usługodawca serwera.
              Oraz dodałem w odpowiednie miejsca mysql_query( ’set names utf8’ ); Polskie znaki są w opisach galerii oraz na stronie.

              To już bez znaczenia, bo ustawienia bazy nadpisują ustawienia serwera.

              Quote from: pdm at Jan 22, 2009, 05:12 PM

              Problem jest tylko z managerem z ustawionym kodowaniem na utf8 pokazuje coś takiego zamiast polskich znaków.

              Jedno lub wi�cej z ustawie� konfiguracyjnych nie zosta�o zweryfikowane:

              Zmiana na inne kodowanie w managerze skutkuje pokazaniem polskich znaków, ale wtedy nie ma polskich znaków gdy dodaje się treść przez WYSIWIGa.

              Najpewniej pomoże zmiana kodowania pliku językowego na utf8, lokalizacja - manager/includes/lang/polish.inc.php. Prawdopodobnie będziesz musiał po tej operacji jeszcze ’ręcznie’ pozmieniać krzaczki na polskie znaki, ale to nie problem w jakimkolwiek normalnym edytorze tekstowym ;]
                • 22936
                • 9 Posts
                Dzięki serdeczne to rozwiązuje cały problem ! cool

                Potraktowałem następujące pliku programem Gżegżółka konwertując je do utf-8

                assets/modules/quick_edit/lang/polish.inc.php (żeby qiuck edit się nie buntował)
                manager/includes/lang/polish.inc.php

                  • 16251
                  • 24 Posts
                  Może to nie do końca w tym temacie, ale odpowiem jeszcze na pytanie, które przynajmniej mnie dręczyło od jakiegoś czasu i nie wiedziałem co z tym zrobić, a mianowicie:
                  JAK USUNĄĆ BŁĄD ILOŚCI WPISÓW W PLIKU JĘZYKOWYM? , który występuje po zmianie języka na polski.
                  Nie mam poprawnego pliku językowego, jednak można wyłączyć komunikat w pliku manager/includes/config_check.inc.php w 72-75 linii
                  if (count($_lang)!=$length_eng_lang) {
                    //  $warningspresent = 1;
                    //  $warnings[] = array($_lang['configcheck_lang_difference']);
                  }

                  W tym momencie modX wygląda normalnie po zalogowaniu.