We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 15431
    • 4 Posts
    Witam,

    mam wielka prośbę do was
    Podpowiedzcie mi jak stworzyć forum na MODx ? Ewentualnie wskażcie gdzie szukać smiley

    Z gory wielkie dzięki za pomoc smiley
      • 17723
      • 221 Posts
      Cześć,
      najlepiej skorzystać z forum SMF. Jest ono najczęściej integrowane z Modxem.
      Tu możesz pobrać skrypt http://modxcms.com/SMF-Forum-Integration-918.html.
      Sam jeszcze nie próbowałem. Wiem , że jest już dostępna polska wersja tego forum http://www.smf.pl/
      Jestem sam ciekaw rezultatów Twojej pracy.
      Daj znać jak forum zacznie działać,
      Pozdrawiam,
      lux
        Lucas from AroundCyprus.net
        • 15431
        • 4 Posts
        Wielkie dzięki laugh

        Na pewno napisze co udało mi się z tego stworzyć
        choć znając życie to trochę pewno potrwa wink
          • 15431
          • 4 Posts
          Hmm.. ogólnie to jak do tej pory mam cały czas pod górkę z forum i nie zanosi się
          na poprawę.

          Po podaniu wszystkich danych konfiguracyjnych pzy instalacji SMF Connector (znaczy ścieżki id stron startowych itp itd)
          krzyczy cały czas mi komunikatem, że podałem mu prawdopodobnie złą ścieżkę SMF :/

          ścieżka jest na pewno dobra no chyba że chodzi mu o coś zupełnie innego.
          No ale bajer jest jeszcze taki, że w opcji "Zależności" modułu "SMF Connector" pokazuje mi się taki komunikat:



          « MODx Parse Error »
          MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
          « Execution of a query to the database failed - Table ’s18910.smd’ doesn’t exist »
          SQL: SELECT smd.id,COALESCE(ss.name,st.templatename,sv.name,sc.name,sp.name,sd.pagetitle) as ’name’,CASE smd.type WHEN 10 THEN ’Chunk’ WHEN 20 THEN ’Document’ WHEN 30 THEN ’Plugin’ WHEN 40 THEN ’Snippet’ WHEN 50 THEN ’Template’ WHEN 60 THEN ’TV’ END as ’type’ FROM smd LEFT JOIN `s18910`.`site_htmlsnippets` sc ON sc.id = smd.resource AND smd.type = ’10’ LEFT JOIN `s18910`.`site_content` sd ON sd.id = smd.resource AND smd.type = ’20’ LEFT JOIN `s18910`.`site_plugins` sp ON sp.id = smd.resource AND smd.type = ’30’ LEFT JOIN `s18910`.`site_snippets` ss ON ss.id = smd.resource AND smd.type = ’40’ LEFT JOIN `s18910`.`site_templates` st ON st.id = smd.resource AND smd.type = ’50’ LEFT JOIN `s18910`.`site_tmplvars` sv ON sv.id = smd.resource AND smd.type = ’60’ WHERE smd.module=6 ORDER BY smd.type,name


          Czy ktokolwiek wie o co tu może chodzić??
          Czy to posypało mi się forum czy też może CMS??
          Ja już kompletnie straciłem w tym orientację :/

          Pozdrawiam
          Kassior
            • 31908
            • 4 Posts
            Waldemar Hornatkiewicz Reply #5, 15 years, 3 months ago
            Quote from: Kassior at Jan 02, 2009, 07:43 PM

            Po podaniu wszystkich danych konfiguracyjnych pzy instalacji SMF Connector (znaczy ścieżki id stron startowych itp itd)
            krzyczy cały czas mi komunikatem, że podałem mu prawdopodobnie złą ścieżkę SMF :/

            Bo zapewne tak zrobiłeś wink. Ścieżka do forum musi być bezwględna (typu np. home/www/domena/forum), do CMS - pełny url.

            Quote from: Kassior at Jan 02, 2009, 07:43 PM

            No ale bajer jest jeszcze taki, że w opcji "Zależności" modułu "SMF Connector" pokazuje mi się taki komunikat:

            Czasem też mi się to zdarzało, w dodatku przy innych modułach, ale na ich działanie nie miało to wpływu. Nie przejmuj się tym.

            BTW z własnych bolesnych doświadczeń związanych z integracją MODx+SMF dodam, że do wspólnego logowania dla webuserów/userów forum należy używać tylko i wyłącznie snippetu WebLogin. W moim przypadku próba zrobienia tego za pomocą WebLoginPE skończyła się dwoma dniami wyjętymi z życiorysu i użyciem WebLoginu :]