We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 17671
    • 1 Posts
    Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym się przywitać bo dopiero zaczynam zabawę z MODx.
    Zatem witam wszystkich zrzeszonych i przechodzę do rzeczy.

    Mam problem z instalacja jakiego kolwiek modułu.
    Zacząłem instalować Ditto i zgodnie z instrukcją i tym co pisali na forum zrobiłe wszystko jak nalerzy.

    Ale dalej nie widać tego w manager, i sam nie wiem czy ma być jakaś kolejna zakładka czy jak to sie tu odbywa. nie mam pojęcia może ktoś mnie oświeci.

    Postąpiłem następująco:
    Ściągnąłem ditto, rozpakowałem, wgrałem na serwer pliki do katalogu assets/snippets/ditto i w manager dodałem strzępka o nazwie Ditto i skopiowałem z pliku snippet.ditto.php cod i wkleiłem. dałem zapisz i wykonaj i nic.

    co jeszcze?
      • 17723
      • 221 Posts
      Witaj!
      Ditto działa dopiero jak użyjesz go w jakimś miejscu na stronie, to jest w Templecie strony lub w zawartości - czyli content. Przywołanie funkcji odbywa się przez umieszczenie wpisu np: [!Ditto!] z odpowiednimi parametrami. Tak więc nie zobaczysz go jako nowego modułu w managerze.

      Poza tym to Ditto jest częścią pakietu instalacyjnego MODX’a więc nie musisz go instalować w systemie.

      Pozdrawiam,
      lx
        Lucas from AroundCyprus.net