We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 20051
    • 2 Posts
    Witam. Na początku zaznaczę że jestem średniakiem jeśli chodzi o język angielski. Mój problem dotyczy dodatkowych modułów do modx. Wcześniej praqcowałem na Jportalu - właśnie ze względu na dużą ilość potrzebnych mi dodatków (prowadzę nieoficjalną stronę klubową - piłka nożna). Czy jest możliwość przerobienia modułow z JP do MODx? CHodzi mi o zachowanie części która wyświetla rekordy pobrane z bazy, oraz o możliwośći dodawania kolejnych rekordów przez managera.

    mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? (zaznaczam że jeśli chodzi o php ty tylko strukturalnie - obiektowego nie potrafie zrozumieć jak na razie)


    ..........................................................
    edit

    Jak wczesniej pisałem strona będzie/jest o piłce nożnej.
    Nasunęły mi się inne pytania:
    1) Czy istnieją już jakieś moduły/dodatki do modx które są przeznaczone do stron piłkarskich,
    2) Te moduły prawdopodobnie znajdą się na stronie:
    -AntiSpam Email Plugin / AntiSpamEmail / EmailCloak
    -Jot
    -NewsManager
    -MyBB Bolt-On
    -RegisterX
    -ShowMembers/Show User List snippet
    -UblockMailMe
    -WebEditProfile snippet
    Które z nich polecacie, ktore z nich wymienić na inne, lepsze a z których zrezygnować?
      • 36541
      • 222 Posts
      Quote from: mody at Jan 25, 2007, 12:08 PM

      Mój problem dotyczy dodatkowych modułów do modx. Wcześniej praqcowałem na Jportalu - właśnie ze względu na dużą ilość potrzebnych mi dodatków (prowadzę nieoficjalną stronę klubową - piłka nożna). Czy jest możliwość przerobienia modułow z JP do MODx?

      Dodatki w MODx funkcjonują inaczej niż w większości CMSów, gdzie moduły posiadają jakąś funkcjonalność, albo i nie, i nie można z tym wiele zrobić. W MODx pisze się mniej lub bardziej skomplikowane skrypty, które robią to, co jest nam akurat potrzebne. Większość dodaktów, które można znaleźć w repozytorium została napisana tak, aby być dość uniwersalna i łatwa w użyciu dla innych. Ale w twoim przypadku najprawdopodobniej będziesz potrzebował napisać własne przeznaczone dokładnie dla tego serwisu.

      Taki układ rzeczy wynika z filozofii, która kieruje rozwojem MODx. Jedynym ograniczeniem ma być twoja wyobraźnia i umiejętności; MODx ma działać tak, jak ty tego chcesz, a nie ty masz działać tak, jak na to pozwalają dostępne moduły. To jest dość istotna różnica.

      MODx nie jest też typowym CMSem, określamy go raczej jako CMF(ramework), który jest podstawą do budowy kastomizowanych CMSów i aplikacji.

      Quote from: mody at Jan 25, 2007, 12:08 PM

      jeśli chodzi o php ty tylko strukturalnie - obiektowego nie potrafie zrozumieć jak na razie

      MODx jest w trakcie przechodzenia na obiektowy PHP. Od wersji 0.9.7 będzie oparty na xPDO, więc czas nauczyć się obiektów smiley

      Quote from: mody at Jan 25, 2007, 12:08 PM

      Nasunęły mi się inne pytania:
      1) Czy istnieją już jakieś moduły/dodatki do modx które są przeznaczone do stron piłkarskich,
      2) Te moduły prawdopodobnie znajdą się na stronie:
      -AntiSpam Email Plugin / AntiSpamEmail / EmailCloak
      -Jot
      -NewsManager
      -MyBB Bolt-On
      -RegisterX
      -ShowMembers/Show User List snippet
      -UblockMailMe
      -WebEditProfile snippet
      Które z nich polecacie, ktore z nich wymienić na inne, lepsze a z których zrezygnować?

      Nie kojarzę dodatków przeznaczonych specjalnie dla serwisów piłkarskich. Zresztą, co to miałoby być? Z tego, co mogę sobie wyobrazić, to możesz potrzebować newsów z archiwami (Ditto), komentarzy (Jot), może jakichś ankiet, ewentualnie NewsPublishera do dodawania newsów z front-endu, może forum (SMF) i kilka innych narzędziowych. Jedyna dobra metoda stwierdzenia, czy pasuje ci to co jest, to testowanie. Każdy ma inne potrzeby.

      PS. I warto szlifować angielski, bez tego będzie ci ciężej.

      Pozdrawiam i powodzenia.
        This is the web: the only thing you know about who will come is that you don't know who will come.
        • 20051
        • 2 Posts
        ok. z kodem do nowych modółów akurat nie ma problemu,
        z tym że powiedzmy że mam kod dodający rekordy do bazy danych i drugi który je wyciaga, ew. sortuje i wyświetla. To który gdzie wpisać? bo według mnie to ta dokumentacja troche niejasno to opsiuje...
        "kod modułu" w managerze -> moduły -> stwórz nowy moduł, to znaczy kod dodający rekordy czy kod wyświetlający wyniki?
        i czy jest już jakaś funkcja do łączenia się z bazą danych czy trzeba za kazdym razem samemu sie łączyc?
          • 36541
          • 222 Posts
          Quote from: mody at Jan 26, 2007, 05:07 PM

          To który gdzie wpisać? bo według mnie to ta dokumentacja troche niejasno to opsiuje...

          W terminologii MODx-owej będzie to snippet. Jeżeli jest to coś większego niż kilka linijek, to najlepiej nie wpisywać tam żadnego kodu, tylko dołączyć zewnętrzny plik. Widocznie nie widziałeś tego: Creating Snippets.

          Quote from: mody at Jan 26, 2007, 05:07 PM

          i czy jest już jakaś funkcja do łączenia się z bazą danych czy trzeba za kazdym razem samemu sie łączyc?

          Jest API i dbAPI. Opis jest w MODx Wiki (co prawda jeszcze niepełny, ale pokazuje, co jest dostępne) i na stronach dokumentacji.
            This is the web: the only thing you know about who will come is that you don't know who will come.