We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
  • 16251
  • 24 Posts
  Witam, jestem po z Wami po raz pierwszy. Patrząc po ilości wpisów chyba nie ma zbyt wielu zarejestrowanych użytkowników .... ale do rzeczy.

  Chcę zrobić coś co wygląda identycznie jak TV , które można łatwo edytować za pomocą QuickEdit, podczas przeglądania strony, z taką jedną różnicą, że zmiany mają się odbywać na wszystkich stronach.
  Wiem że można ustawić np wartość domyślną TV .... ale to nie jest rozwiązanie ponieważ po edycji zmienia się tylko na jednej stronie.
  Przyznam że już trochę się bawię ModX’em, ale nie mogę znaleźć jak coś takiego wymodzić??

  Z góry dzięki za pomoc .
  Pozdrawiam
   • 1122
   • 209 Posts
   To niekoniecznie musi być TV, może to być także nieopublikowany dokument, gdzie w polu content można edytować taką wspólną dla wielu stron zawartość. Oto jeden z pomysłów na zrealizowanie takiego projektu:
   1) tworzymy dokument (niech jego id=xyz), w którym będziemy gromadzili takie wspólne dla wielu stron -- i edytowalne w tym jednym właśnie miejscu -- elementy (jeśli wspólny element ma być jeden -- w zupełności wystarczy dla niego pole content; wpp. tworzymy odpowiednią ilość zmiennych TV--  np. wsp_elem_1, wsp_elem_2, ... -- i dowiązujemy je do dokumentu xyz),
   2) utworzone zmienne należy teraz "uwspólnić" na wielu (wszystkich) stronach -- można to zrobić pobierając wartości tych zmiennych i wstawiając w odpowiednie miejsca szablonów tych stron:
     [!Ditto? &documents=`xyz` &tpl=`@CODE:[+wsp_elem_1+]`!] - pobiera i wstawia wartość zmiennej wsp_elem_1
     [!Ditto? &documents=`xyz` &tpl=`@CODE:[+wsp_elem_2+]`!] - pobiera i wstawia wartość zmiennej wsp_elem_2
     itd.
     [!Ditto? &documents=`xyz` &tpl=`@CODE:[+content+]`!] - pobiera i wstawia wartość treści dokumentu (pole content)
   Jeśli dokument xyz ma być ukryty w systemie (published=OFF), wówczas wywołanie Ditto należy uzupełnić o parametr &showPublishedOnly=`0`, gdyż domyślnie Ditto pomija nieopublikowane dokumenty.
   3) zrobione.