We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 30634
    • 13 Posts
    Przeszukałem forum i google, ale wszystko jest chaotyczne i większość kończy się "Już rozwiązałem, można usunąć". Otóż przy kodowaniu utf-8 mimo wszystko nie ma polskich znaków. Pewnie jest to kwestia jakiegoś ustawienia albo zmiany kodowania dla instalacji bazy danych, a przynajmniej tak wywnioskowałem z niektórych wątków. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem ? Jeśli tak to w jaki sposób ?

    Dodam tylko, że próbowałem edycji index.php i pliku ładowania do php wg tutoriala grada. Niestety bez efektów.
      http://www.belardesign.com/"" target="_blank" rel="nofollow">Belar Design - web design portfolio, blog with MODx tuts and much more...
      • 16251
      • 24 Posts
      Standardowe kodowanie bazy danych to zazwyczaj latain1_swedish_ci. Nie wiem z jakiego hostingu korzystasz, ale tworząc bazę danych prawdopodobnie tworzysz ją z takim kodowaniem.
      Najłatwiej jest załatwić sprawę przed instalacją modx, ustalająć w phpMyAdmin kodowanie na utf8. Jeśli zrobiłeś już zbyt dużo żeby usunąć starą instalację musisz zmienić kodowanie bazy, każdej tabeli i każdego pola w phpMyAdmin.
      pzdr