We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 9977
    • 79 Posts

به نام خدا
    با سلام
    هنگام کار و استفاده از ورژن ۲ مادایکس به نکات زیر توجه کنید.
    ۱ – کامپوننت‌‌ها و افزودنی‌‌هایی که برای ورژن ۲ ساخته شده‌اند یک مشخصه دارند و آن وجود کلمه transport در انتهای نام آنها می‌باشد. (ای کاش این کلمه در تگ مربوط به افزودنی‌های مربوط مادایکس ۲ نیز به کار رفته بود تا جستجوی آن‌ها راحتر باشد)

۲ – برای استفاده از افزودنی‌ها باید آنها را در مسیر My site\core\packages قرار داد و سپس با رفتن به تب و مسیر System> package management و با فشار بر روی دکمه Add New package و با انتخاب گزینه Search Locally for Package و در مرحله بعد با انتخاب گزینه Yes اقدام به بارگزاری افزودنی‌های قرار داده شده در مسیر بیان شده در حافظه مادایکس نمود.
    با تشکر از راهنمایی‌های امیر حسین AHHP

نکته مهم :
    تا این تاریخ در ورژن ۲ مادایکس این نکاتی که بیان می‌کنم وجود دارد
    الف : پس از نصب افزودنی‌ها اگرچه برنامه‌های نصب شده در شاخه‌هایی مثل
    My site\assets\components
    My site\assets\templates
    قرار می‌گیرند اما بهیچ عنوان فایل‌های زیپ اصلی و فولدرهای باز شده‌ای را که پس از نصب آنها در شاخهٔ
    My site\core\packages
    ایجاد شده‌اند نباید پاک کرد!!! بنده امتحان کردم و ابتدا فایل زپب به تنهایی و سپس فولدر همان فایل را به تنهایی (فایل زیپ را سرجایش قرار دادم) حذف کردم و دیدم برنامه‌هایی مثل
    aqueous-1.0-rc1
    gallery-0.1.2-rc1
    هنگام حذف یا همان آن‌اینستال کردن خطای
    Package not found.
    را ابلاغ می‌کنند و با چند مرحله کلیک برای ادامه بلاخره پیام
    Could not install package with signature: aqueous-1.0-rc1
    Could not install package with signature: gallery-0.1.2-rc1
    نشان داده شد در صورتیکه فایل‌های اینستال شده در دایرکتوری دیگری است که باید حذف شوند و نباید این موضوع ربطی به پکیج زیپ شده یا فولدر باز شده در مسیر
    My site\core\packages
    داشته باشد
    از طرف دیگر پس از بازگرداندن فایل‌‌های مربوطه و آن اینستال کردن برنامه گالری، اقدام با پاک کردن فولدر باز شده در مسیر
    My site\core\packages
    کرده و تنها فایل زیپ را در همان مسیر، مثل زمانی که تازه و برای اولین بار می‌‌خواهیم یک افزودنی را نصب کنیم، کردم ولی در این هنگام نیز هنگام انتخاب برنامه گالری برای نصب باز پیام خطای
    Package not found.
    صادر می‌گردد! و در این حال چنانچه مدام بر روی دکمه «ادامه» کلیک کنید بلاخره با پیام
    Could not install package with signature: aqueous-1.0-rc1
    مواجه می‌شویم (پیام هردو مرحله آن اینستال و اینستال کردن آخر کار هردومرحله یکیست!) در حالیکه قاعدتاً نباید اینگونه باشد.
    این موضوع متأسفانه باعث اشغال بی‌جای هاست می‌گردد! زیرا یک فایل زیپ داریم و سپس یک فولدر باز شده و در نهایت فایل‌هایی که در محل خود نصب شده‌اند.

جالب اینجاست که پس از حذف یک برنامه و پاک کردن فایل زیپ و فولدر باز شده مربوط به آن باز هم در بخش مدیریتی مربوط به نشان دادن افزودنی‌های قابل نصب ، با نام
    Package Management
    نام برنامه حذف شده قبلی، که حالا دیگر فایل‌های مربوط به آن را نیز حذف کرده‌ایم، نام آن برنامه به چشم می‌خورد که این موضوع نیز نشان از یک اشکال در طراحی مادایکس ۲ می‌باشد.

۳ – برای ایجاد یک گالری عکس بدرد بخور تا الان بنده برنامه بدرد بخوری مشاهده نکرده‌ام بنابراین با توجه به مهارت کمی که دارم توصیه می‌کنم که کاربران ابتدا برنامه
    gallery-0.1.2-rc1.transport.zip
    را نصب (توجه کنند که از لحاظ ایجاد فولدر و زیر فولدر بر اساس تقسیم بندی های مناسب این برنامه نیز بدرد نمی‌خورد!) و سپس عکس‌های مورد نظر خود را در آن و در شاخه‌هایی که مدنظر دارند آپلود کنند ودر پایان با ایجاد صفحات تمپلیتی با پارامترهای دلخواه، و با استفاده از کدهای جاوایی که مربوطه به ایجاد گالری عکس هستند و قرار دادن آدرس عکس‌ها مطابق آنچه که در برنامه گالری بوجود آمده است اقدام به ایجاد صفحات و گالری عکس دلخواه کنند.

[right]
      تفکر بدون پند از گذشته بی‌حاصل است

یه دفعه یه آفتاب پرست میره رو جعبه مداد رنگی " هنگ " میکنه

به آقای پشندی میگن سه تا اسم بگو توش الله داشته باشه .. میگه شکرالله ، حمدلله ، سیندرلاه

!!!! یه دفعه پلیس ( بامشاد ) را میگیره بهش میگه کارت ماشین ، گواهینامه ، بیمه ..... بامشاد میگه باید با اینها جمله بسازم

[/right]
      • 20289
      • 958 Posts
      سلام

خواستم به سهم خودم از شما تشکر کنم بخاطر درمیان گذاشتن تجربیات و مطالبی که باهاشون سروکار داشتید

موفق باشید
        [img]http://i10.tinypic.com/52c4eir.gif[/img][/td]
        [td][Wiki] [Persian support forum]
        [SVN] [RTL SVN Branch] [bugs] [FishEye+Crucible] [Learn MODx!] | [My Google Code]
        [font=tahoma][برای دسترسی به راهنمای فارسی به [url=http://www.modxcms.ir]