We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 9977
    • 79 Posts
    به نام خدا
    با سلام
    در بخشی از مطالب این سایت خواندم که شکل دستورات ورژن ۲ سی‌ام‌اس مادایکس تغییر کرده است!
    آیا بعداً ارتقاء سی‌ام‌اس افرادی که از ورژن ۱.۰۴ استفاده می‌‌کنند به ورژن ۲ با سهولت انجام خواهد شد؟
    آیا در حال حاضر بدون مشکل می‌توان از ورژن ۲ مادایکس استفاده کرد؟
    با تشکر از جواب شما
    huh
      [right]
      تفکر بدون پند از گذشته بی‌حاصل است

یه دفعه یه آفتاب پرست میره رو جعبه مداد رنگی " هنگ " میکنه

به آقای پشندی میگن سه تا اسم بگو توش الله داشته باشه .. میگه شکرالله ، حمدلله ، سیندرلاه

!!!! یه دفعه پلیس ( بامشاد ) را میگیره بهش میگه کارت ماشین ، گواهینامه ، بیمه ..... بامشاد میگه باید با اینها جمله بسازم

[/right]
    • سلام

ساختار دو نسخه کاملا متفاوته و قطعا ابزارهایی برای انتقال و ارتقا ساخته خواهد شد (الان هم فکر کنم باشه) ولی به نظر من این ابزارها قطعی عمل نمی کنند.
      در لینک زیر، مطلبی رو درباره انتقال از 1 به 2 فراهم کرده:
      Migrating to MODx Revolution

با نسخه فعلی 2 میشه سایتی رو آماده کرد. سایت
      modxcms.com
      با این نسخه ساخته شده ولی این نسخه هنوز همه امکاناتی که برنامه ریزی شده رو نداره و باگهای زیادی داره.

همونطور که می دونید، نسخه های آزمایشی، قابل استفاده هستند ولی همه امکانات رو ندارند، باگ دارند و ضمانتی برای حسن اجراشون وجود نداره.
      اگر پروژه حساسی ندارید، می تونید از نسخه 2 به خوبی استفاده کنید و با ارائه نسخه های جدید، به سادگی سایتتون رو بروز کنید.
      در غیر اینصورت، نسخه 1.0.4 کامل و قابل هر نوع استفاده ای هست. من شخصا نسخه 2 رو توصیه می کنم چون تا با این نسخه سایتی رو بدون دردسر توی لوکال ساختم و مشکلی نداشتم ولی مثلا یک نسخه قبلتر، بخش دسترسی ها در قسمت مدیریت هنوز کار نمی کرد و اگر من برای سایتم چنین چیزی لازم داشتم، نمی تونستم.
      غیر از اون، نسخه 2 امکانات خیلی بیشتر و بهتری داره و اگر با اون شروع کنید، آینده بهتری با سایت خواهید داشت.

شاید مطلع نباشید، نسخه 2 کامل شده نسخه های 1 نیست. نسخه 1 کامل عمل می کنه و نسخه 2، در کنار اون با دیدگاهی متفاوت طراحی شده.

موفق باشید
        God loves me. 【ツ】

MODX.ir (Persian Support)

Boplo.ir/modx/ (Persian)
        • 9977
        • 79 Posts

به نام خدا
        با سلام
        آیا پوسته‌ها و تمپلیت‌ها و ماژول‌ّ و دیگر امکاناتی که برای ورژن ۱.۰۴ تهیه شده است در ورژن ۲ مادایکس نیز به درستی کار می‌کنند؟
        آیا این ورژن زبان فارسی را نیز در بخش مدیریت و غیره ساپورت می‌کند؟
        (دارای زبان فارسی هست یا خیر!)
        با تشکر از جواب شما
          [right]

به آقای پشندی میگن سه تا اسم بگو توش الله داشته باشه .. میگه شکرالله ، حمدلله ، سیندرلاه

!!!! یه دفعه پلیس ( بامشاد ) را میگیره بهش میگه کارت ماشین ، گواهینامه ، بیمه ..... بامشاد میگه باید با اینها جمله بسازم

[/right]
        • همه امکانات نسخه 1 در نسخه جدید وجود داره به اضافه امکانات جدید.
          در نسخه جدید، ماژول به کامپوننت تغییر نام داده با کمی تغییر منطقی.

تا الان هیچ فارسی سازی ای نشده چون هنوز برای ترجمه آماده نبوده (و فکر کنم نیست). البته غیر از خودمون کسی هم نیست یعنی اگر قراره ترجمه بشه، باید خودمون شورع کنیم
            God loves me. 【ツ】

MODX.ir (Persian Support)

Boplo.ir/modx/ (Persian)
            • 9977
            • 79 Posts
            به نام خدا
            با سلام
            بنده انگلیسی متاُسفانه بلد نیستم ولی تایپم خوب است اگر با این وضعیت در زمینه فارسی سازی مادایکس کمکی از دستم بر آید با خوشحالی در خدمت هستم.
            smiley
              [right]

[/right]