We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 9977
    • 79 Posts
    به نام خدا
    با سلام
    در بخش مدیریتی
    Lexicon Management
    چگونه باید یک زبان جدید اضافه کرد؟ هنگامی که بر روی آیتم
    language
    کلیک می‌کنم اتفاقی نمی‌افتد و تفاوت آیتم‌های
    Namespace و Topic
    در چیست
    با تشکر

[right]
      تفکر بدون پند از گذشته بی‌حاصل است

یه دفعه یه آفتاب پرست میره رو جعبه مداد رنگی " هنگ " میکنه

به آقای پشندی میگن سه تا اسم بگو توش الله داشته باشه .. میگه شکرالله ، حمدلله ، سیندرلاه

!!!! یه دفعه پلیس ( بامشاد ) را میگیره بهش میگه کارت ماشین ، گواهینامه ، بیمه ..... بامشاد میگه باید با اینها جمله بسازم

[/right]
    • همونجور که گفتم، این بخش هنوز تکمیل نیست ولی توی همون بخش سه تا تب بالای صفحه میبینید به شکل زیر:
      Lexicon Management | Lexicon Topics | Languages
      که توی تب سوم میشه زبان اضافه کرد
      شما اصلا به بخشها و جزییات صفحه دقت نمی کنید

توی نسخه 1 وقتی یک اسنیپت یا افزونه بخواد چند زبانه باشه، یک فایل زبان ایجاد می کنند که قابل ترجمه است و مثلا اگر قراره به اسنیپتی فارسی اضافه بشه، باید یکی اون فایل رو ترجمه کنه.
      توی نسخه جدید، این امکان رو میده تا چیزی شبیه فایلهای زبان رو در بخش مدیریت داشته باشیم.
      مثلا من اسنیپیتی نوشته بودم برای خودم که یه سری پیغام خطا و موفقیت اینا در حینش داشت. روش رایج اینه که این پیغامها رو توی کدها قرار میدهند. روش بهتر اینه که این پیغامها رو توی یک فایل زبان قرار میدهند که اگر روزی خواستم پیغامی رو عوض کنم، از یه جا عوض کنم.
      ولی من توی نسخه جدید یک
      namespace
      ساختم به نام اسنیپتم و پیغامها رو اونجا ثبت کردم. توی اسنیپت هم از همونجا خوندم.
      یعنی میشه لغات و عبارات زبان که لزوما مال مادایکس نیست و لازمشون داریم رو از طریق این بخش دسته بندی کنیم

Topic
      هم در واقع زیرمجموعه بخش بالاست.

مثلا من یک اسنیپت میسازم به نام
      vlike
      یک
      namespace
      با همین نام میسازم و اونجا یک تاپیک میسازم به نام
      Errors
      و همه پیغامهای خطا رو اونجا قرار میدم

بهترین نمونه همون اطلاعات فعلی هست. ببینید چطور دسته بندی و استفاده کرده.
        God loves me. 【ツ】

MODX.ir (Persian Support)

Boplo.ir/modx/ (Persian)
        • 9977
        • 79 Posts

به نام خدا
        با سلام
        شما فرمودید در بخش مدیریت (مسیر بالا) قابل ایجاد/تغییر/حذف هستند و نیز گفتید : شما اصلا به بخشها و جزییات صفحه دقت نمی کنید
        و بنده نیز گفته بودم و باز هم می‌گویم که در صفحه‌ای که ایتم‌های
        Lexicon Management | Lexicon Topics | Languages
        وجود دارد بر روی آیتم‌های فوق چه راست کلیک و چه کلیک چپ که می‌کنم هیچ منویی باز نمی‌شود تا اقدام به ساخت زبان جدیدی کنم.

[right]
          تفکر بدون پند از گذشته بی‌حاصل است

یه دفعه یه آفتاب پرست میره رو جعبه مداد رنگی " هنگ " میکنه

به آقای پشندی میگن سه تا اسم بگو توش الله داشته باشه .. میگه شکرالله ، حمدلله ، سیندرلاه

!!!! یه دفعه پلیس ( بامشاد ) را میگیره بهش میگه کارت ماشین ، گواهینامه ، بیمه ..... بامشاد میگه باید با اینها جمله بسازم

[/right]

• این مدل Element در بخش منیجر، همه جا Tab هستند و باید کار کنند. اگر کار نمی کنند، حتما مشکلی وجود داره. محتملترین مشکل که من میبینیم و شما نمیبینید این میتونه باشه که مادایکس توی نمایش این بخش در مرورگر شما مشکل داره.
          من توی نسخه 6 گوگل کروم این بخشها رو میبینم.

به نظر من مشکل اصلی اینه که شما با اینترفیس جدید مادایکس آشنا نیستید و بهش عادت ندارید. فکر می کنم اگر با Elementهای این اینترفیس مثل شکل دکمه ها و صفحه بندی و منوها و تب ها و غیره آشنا بشید، خیلی سریعتر بخشهای مادایکس رو فرامیگیرد.
          اینترفیس جدید توسط Ext JS از موسسه Sencha ایجاد شده. در لینک زیر می تونید اطلاعات بیشتری ازش پیدا کنید. اگر در همین لینک، به بخش Demoها برید، میتونید Demoهای این اینترفیس رو مشاهده کنید و با Elementهاش آشنا بشید.
          http://www.sencha.com/products/js/

God loves me. 【ツ】

MODX.ir (Persian Support)

Boplo.ir/modx/ (Persian)