We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 31221
    • 5 Posts
    با سلام
    با توجه به اینکه من تو این سیست تازه کار محسوب می شم در نوشتن یه کد مشکل دارم. من می خوام برای هر کاربرم یه صفحه خاص داشتم باشم که فقط اون کاربر مورد نظرم ببینه. راهش رو می دونم که باید بنویسم اگر بلفرش کد کاربری برای 4 بود بعدش این صفحه نمایش داده بشه در غی این صورت نه. این رو نمی تونم به طرز قابل فهم مد ایکس بنویسم.
    ممنون می شم راهنماییم کنید
    • سلام
      شیء مادایکس متدی داره به نام
      sendRedirect
      که آدرس میگیره و کاربر رو به اون آدرس منتقل می کنه. مثلا
      <?php
      $redirect = 'http://Boplo.ir'; // An external URL
      // OR
      $redirect = $modx->makeUrl(10); // An internal url to document with ID 10

if($modx->getLoginUserID() != 4) { // If current web user's ID is NOT 4
        $modx->sendRedirect($redirect);
      }

همچنین متدی برای انتقال به صفحه ای دیگه از سایت بدون اینکه آدرس صفحه تغییر کنه که این متد آیدی صفحه ای که میخوایم منتقل شیم رو میگیره:
      <?php
      $modx->sendForward(1); // Go to Home page

توی بخش تنظیمات می تونید صفحه ای که برای صفحات غیر قابل دسترسی هست رو تعیین کنید همچنین صفحه 404. توسط مشخصه های زیر می تونید به آیدی این صفحات دسترسی داشته باشید تا بتونید کاربر رو مثلا به صفحه 404 بفرستید اگر اجازه دسترسی نداشت:
      <?php
      $modx->config['site_unavailable_page'] // ID of Unavailable page
      $modx->config['error_page'] // ID of 404 page 

اینها روشهای کدنویسی بودند. از طریق گروههای کاربری و گروههای پرونده می تونید این کار رو اتوماتیک انجام بدید. کاربرها رو توی گروههای کاربری قرار بدید و صفحات خاص رو هم جزو گروههای پرونده خاص و تعیین کنید فلان گروه کاربری به فلان گروه پرونده دسترسی داشته باشه. اینجوری فقط کاربرهایی که لاگین کرده باشند و عضو گروه کاربری مجاز باشند می تونند صفحه خاص رو ببینند....

موفق باشید
      امیرحسین
        God loves me. 【ツ】

MODX.ir (Persian Support)

Boplo.ir/modx/ (Persian)
        • 31221
        • 5 Posts
        ممنونت بابت راهنمایی ، حالا نمی دونم تو بخش درستی زدم یا نه . دقیقا همین کدی که دادی مد نظرم بود از طریق گروه بندی می دونستم ولی چون برای هر کاربرم یه صفحه اختصاصی می خواستم که اطلاعات خودم رو که فقط هم مخصوص اون کاربر هست بهش نشون بدم نمی تونستم از گروه های کاربری استفاده کنم.
        ممنون در ضمن وبلاگ خیلی خوبی داشتی من از طریق وبلاگت دوباره با مد ایکس آشنا شدم.
          • 31221
          • 5 Posts
          یه مشکلی پیدا کردم من الان . من می خوام بدون این که یوزر ای دی صفحه رو بفهمه تو اون صفحه مورد نظرم بره ولی هر کاری کردم با استفاده ازا ین کد :
          $modx->sendForward(1); 

نتونستم به صفحه مورد نظرم بفرستم و در هر صورتی حتی اگر کاربر مورد نظرم هم نبود می فرستاد. ممنون می شم دوباره راهنمایی کنی
          • خوب اگر این کد همیشه اجرا میشه پس شرطتون صحیح نیست و همیشه اجرا میشه. شرط رو اصلاح کنید و آیدی صفحه ای که میخواید بهش انتقال بشه رو به این متد بدید
              God loves me. 【ツ】

Boplo.ir/modx/ (Persian)
              • 24324
              • 1 Posts
              با درود

دوستان من هم به یک همچین قابلیتی نیاز دارم که بتونم برای هر کاربر یک صفحه خاص داشته باشم که اطلاعات مختص به اون کاربر توش نمایش داده بشه (اطلاعات دلخواه بنده که برای هر کاربر اختصاص به خود اون داره) و فقط همون کاربر بتونه بهشون دسترسی داشته باشه و هیچ شخص دیگه‌ای نتونه بهشون دسترسی داشته باشه.

عرض کنم که من هیچی در مورد اسکریپت‌نویسی نمیدونم
              • اسنیپتی به نام WebLoginPE امکانات خوبی برای مدیریت کاربران داره.
                در این اسنیپت شما صفحه پروفایل رو براساس اطلاعات کاربر پر می کنید و کاربر فقط زمانیکه لاگین می کنه به این صفحه دسترسی داره و اطلاعات متناسب با خودش رو میبینه.
                وقتی داونلود کنید، به همراه فایلهاش بخشی به نام docs داره که کار با اسنیپت رو کامل توضیح داده.
                  God loves me. 【ツ】

Boplo.ir/modx/ (Persian)