We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 12423
    • 9 Posts
    víte o nějakých českých stránkách, které "běží" na modx?
      • 27843
      • 170 Posts
      www.hsl.sk
      www.pizzamax.sk
      www.ifmedia.eu
      www.crash-zone.eu
      www.pizzamax.sk
      www.golfskalica.sk

      Chtel bych podotknout že na tychto stránka jsem nedelal design(za deisngnem stojí jiná firma), ale jen vše co se týka vecí ohledne MODx.
        • 12423
        • 9 Posts
        Quote from: snop at Sep 20, 2008, 06:10 PM

        pochval se i ty, doufam ze tu nechcipneme je mi dva laugh
        Také doufám:) ja se weby profi nezabývám a tohle je jenom můj koníček:), takže vlastně nic oficiálního nemám - jen si na svém webu testuju některé věci:)

        Věřím, že si lidi cestu najdou - protože tohle je naprosto úžasný CMS. Ale zatím každý pálí za Joomlou nebo Drupalem případně WP, které každý zná.
          • 27843
          • 170 Posts
          no drupal je naprogramovany strukturove a tzn. za par mesicu nebo roku to bude naozaj prekazat a nebude schopny udrzet krok, to asi aspon myslim ja a co se tyka joomli, tak ktemu asi tak ze odebiram RSS z milw0rm.com a tak diravy CMS neexistuje, nikdy nemuze konkurovat v teto veci joomli. MODx 0.9.6.1 mnel jen dve chyby a patche byli okmazite vydane jak je take videt z oznaceni 0.9.6.1p2.

          Kdyz mam rict pravdu, tak sem se ze zacatku rozhodoval mezi Drupal a MODx a sem rad, ze jsem zvolil MODx i kdybyze zvolim Drupal, tak bych mnel aspon nejake skusenosti z tehoto CMS a neskur bych urcite neskur presel na MODx.

          Ale MODx is best. A kdyz vide Revolution, tak se toto forum zaplni wink. Jinak hodilo byse ke kazdemu threadu RSS, lebo nemuzu reagovat na novo dosle spravy. Musime jeste toto zaridit.
            • 23147
            • 2 Posts
            Tak ja na tom provozuju firemni web www.vipa.cz a jednu stranku nadsencu do rc monstru www.nbmtt.cz
              • 30282
              • 2 Posts
              Jsem drupalista (teda spis, mam nekolik mrzkych webu na Drupalu), a myslim ze Drupal ma jine vetsi nevyhody nez jak je programovan. Treba admin rozhrani. Zatim je to tak, ze admin rozhrani odradi par uzivatelu, strukturovane kodovani par programatoru, ale jinak dost rostou.....

              Quote from: snop at Sep 24, 2008, 07:00 PM

              Jinak hodilo byse ke kazdemu threadu RSS, lebo nemuzu reagovat na novo dosle spravy. Musime jeste toto zaridit.
              Zatim to muzes zkusit manualne. Treba tohle je vlakno 29014, rss pro nej je:
              http://modxcms.com/forums/index.php?topic=29014.0;type=rss;action=.xml;limit=20
                • 18423
                • 2 Posts
                www.maroni.ic.cz - moje osobní stránka

                Zatím výstavba ale bude o designu a ruzných referencí apod...
                  • 14469
                  • 3 Posts
                  Quote from: snop at Sep 20, 2008, 06:10 PM

                  www.golfskalica.sk

                  Jo, také se chystám něco takového vyrobit - možná by na to stačil Word, ne? :-(

                  Viz obr v příloze

                  -------

                  "The attachments upload directory is not writable. Your attachment or avatar cannot be saved. "

                  Tak nic, tak obrázek v příloze <i>není</i>

                  Takže si uděláme nové konto na webnode ... a obrázek šoupneme tam:


                  ---


                  You already submitted this post! You might have accidently double clicked, or tried to refresh.

                  Jo, ták, tak blbej sem já? Tak to hold vytvoříme do dalšího commentu...

                    • 3908
                    • 6 Posts
                    ...taky přihodím malinko k tématu:

                    MODx je geniální!!!

                    Před rokem jsem se rozhodl odejít z někdejší práce a živit se sám tvorbou WWW stránek. Podotýkám, že jsem neuměl nic než naprosté základy HTML. Hledal jsem systém, který mi pomůže vytvořit dynamické webové stránky jednoduše a hlavně rychle...

                    Strávil jsem měsíc testováním nejrůznějších CMS. Nebudu tvrdit, že ostatní CMS jsou k ničemu. Rozhodně nejsou! Mnohé jsou velmi vychytané a z možností, které člověku dávají, až mráz běhá po zádech. Ale z mého pohledu měla valná většina CMS velkou nevýhodu. A to tu, že využívala PHP i k vytváření vzhledu stránek. Jakmile jsem se pokusil design stránek byť jen malinko změnit, vždycky jsem se zasekl nad hrůzostrašně vypadajícím PHP skriptem. Při pohledu na PHP kód se mi tehdy zvedal žaludek.
                    Jak může někdo rozumět té změti závorek, teček, lomítek a dalších speciálních znaků?
                      shocked

                    Po měsíci testování mi z mnoha horkých kandidátů zbyli dva: CMS Made Simple a MODx. K tomu, aby člověk změnil vzhled stránek, nemusel v případě těchto dvou CMS editovat PHP skripty, což bylo v mém případě podmínkou k tomu, abych mohl začít fungovat jako webdesignér na volné noze.

                    Nakonec moje volba padla na MODx. Zamiloval jsem si jeho jednoduché a velmi efektivní administrační rozhraní. Navíc jsem si uvědomil, že slogan "DO MORE WITH LESS" (udělejte více s málem) vystihuje tento geniální systém naprosto přesně. To, nač byste u jiných CMS hledali, stahovali a instalovali speciální pluginy, se v MODx dá mnohdy vyřešit až neuvěřitelně rychle, například prostřednictvím jediné instrukce vypadající třeba takto:

                    [!Ditto? &id=`produkty` &parents=`2` &depth=`4` &tpl=`chunk_shopStuff.txt` &noResults=`<p>Litujeme, zadaným požadavkům neodpovídá žádný produkt.</p>` &hiddenFields=`price` &sortBy=`[+razeni+]` &sortDir=`[+smer+]` &showInMenuOnly=`[+skladem+]` &paginate=`1` &paginateAlwaysShowLinks=`1` &tplPaginatePage=`pageSplitter` &tplPaginateCurrentPage=`currentPageSplitter` &display=`4` &language=`czech` &filter=`template,4,1|price,[+cena_od+],3|price,[+cena_do+],4[+zeme+][+druh+][+odruda+][+vinarstvi+]`!]


                    ...vypadá to možná brutálně, ale záhy zjistíte, že je to velmi snadné. Věci, které se mi kdysi zdály být šíleně složité, jdou zařídit díky MODx často neuvěřitelně snadno a rychle.

                    Z pohledu českého uživatele má MODx jednu nevýhodu, a to zatím poměrně velmi slabou uživatelskou podporu. V našich končinách zjevně objevilo MODx jen málo lidí. Nováček musí být připraven na to, že pokud bude chtít začít s tímto geniálním systémem pracovat, nevyhne se nutnosti přelouskat pěkných pár stránek anglického textu.

                    poznámka: od doby objevení MODx jsem další CMS nehledal, netestoval nově vzniklé systémy ani nejnovější verze těch, které jsem zkoušel před rokem. Pochopitelně může existovat CMS ještě geniálnější než MODx. Osobně o tom ale pochybuji...

                    Na MODx běží:
                    aquapac.cz ...vodotěsná pouzdra Aquapac
                    www.alfa-foto.cz ...distribuce fotografické techniky
                    www.parkety-plovouci-podlahy.com ...plovoucí podlahy a další podlahové krytiny
                    www.golem-trading.cz ...pražský golem a jeho keramické figurky
                    www.atomise.cz ...hudební elektronicko-dubstepový projekt mých dlouholetých kamarádů
                    www.blueoil.cz ...čerpací stanice
                    23webdesign.cz ...tvorba webových stránek založených většinou na redakčním systému MODx [ed. note: borys last edited this post 9 years, 6 months ago.]
                      • 29661
                      • 116 Posts
                      Přidávám jeden svůj na ModX Revo 2.0.7

                      http://e-lecba.cz
                        --
                        John
                        @theboxer