We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 36678
    • 152 Posts
    Сайтът е Твоят кръстопът на надеждите.
    Гордея се с голямата колекция на Мисли и разни други интересни неща които съм сложил, а и си го приемам много емоционално този проект. Все пак оттам тръгнах и с публикациите които в последствие прерастнаха в книга. Едно от последните ми "подобрения" беше да ги направя да са по страни. Това и Като цяло се старая да не товаря споделеният хостинг на който съм за да не изреват, че трябва да минавам на по-горен план. Не малко научих от този проект било и като опитна площадка преди създаването и/или подържането на други мои или чужди проекти.
    Приемам всякакви идеи, критики и т.н.

    А сега малко история на който му се чете.... Особеното за него беше "голямото мигриране". Първо мнооогоо отдавна беше статичен после стана Mambo с времето тъй като Mambo му промениха лиценза минах на клонинга Joomla и от там вече се почна постоянните ъпдейти средно през 2-3 месеца дори по-често. Я някой фикс, я нещо друго(критично по техни думи). Много сайтове паднаха междувременно (бяха хакнати). В един момент взе леко да ни омръзва постоянното минаване към по-нови и по-натоварени версии и аз поех по пътя на търсенето на нещо по-смислено и дори вече се бяхан хаъсал да "сглобявам" нещо от подръчни патериали. Тогава се появи и MODx... Аз си го бях харесал доста преди това, но тогава ми се беше видял много сложен. Когато го видях пак вече бях сигурен, че това ще е! Почна се учене и мигриране - ръчно местене статия по статия - луда работа. След това видях, че по-късно руснаците пуснаха и някакво тулче за нормална миграция (като бял човек)... След дъжд качулка обаче както се казва... Който обаче не е умен за някои неща е хубаво понякога да минава и с твърдоглавост - не съжалявам за местенето на XXX на брой статии - заслужаваше си. За пореден път казвам, че обичам MODx. А сега за неприятният сблъсък...

    Дойде денят Х и старата система се смени с нова (Joomla -> MODx) . Някои от адресите обаче въпреки, че се дублираха в голяма степен нещата (имаше си SEF адреси и преди това) се наложи да се пренасочат с 301 към новите. Подходих по стандарния метод и изведнъж по време на празнуването.... баааам. Какво ..какквооо?!? Не става! Гледаш как цяла нощ търся как да пренасоча защото google и компания няма да ме чака и както съм на първа може да отида на 101-ва страничкa по разни красиви ключови думи. Накрая го намерих прословутият ред... Слава богу. Не че още не търся как да оправя .htaccess да е в по-малки размери, че не ми харесва големината му. Опитах с NG!Redirect с Missing 0.1 и наскоро пак(преди дни). Не знам защо не става undecided.
      Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
      My sites:
      Мисли, интересни мисли
    • Вероятно този надпис, който стои над полето за отговор с червените:

      The following error or errors occurred while posting this message:
      Warning: this topic has not been posted in for at least 45 days.
      Unless you’re sure you want to reply, please consider starting a new topic.


      означава нещо, но както и да е smiley - не е толкова късно.

      Има един ред, който не разбирам:
      <p>За коментари, предложения и реклама пишете на адрес [email protected]<br/>

      вероятно може да се направи и по-елегантно

      и такива:

      <p>  


      на места:

      target='_blank'

      желателно е да бъдат двойни.

      (не ми харесва нещо да се отваря в нов прозорец..ако искам знам клавиша, който трябва да задържа! - според мен по този начин не се задържат потребители...според мен)

      - когато отворя http://www.crossroadbg.com/tyrsene.html
      изписва текст:
      "Моля въведете условия за търсене.", но никъде няма поле за въвеждане (освен това в хедъра)

      <form id="ajaxSearch_form" action="tyrsene.html" method="post">

      трябва да има и <fieldset>
      (можеш да му дадеш border:none;)
      това:

      <script src="http://www.crossroadbg.com/tayni.js" language="JavaScript" type="text/javascript"></script>

      е хитро, но какво е значението му?

      Режим на клавиатурата: EN
      ( с нищо не подсказва, че може да се щрака и да се сменя)

      Относно дизайна няма какво да коментирам, защото това е опростен, френдли тип постройка, която е удачна за подобни проекти - в случая са важни съдържанието и логическата свързаност на структурата.
      (бих могъл да дам съвети за композиционна рамка и цветовия подбор - явна е липсата на творчески елементи във визията)

      -поздравления за css - функционален и малък, сбит и преценен.


      Във връзка с бъдещето...
      1. оразмеряване на шрифта
      2. опция за разпечатване
      3. опция за PDF
      4. опция за споделяне
      5. преминаване към Strict
      6. преминаване към UTF-8
      7. опция за изпращане от потребителите мисли, статии, биографии и вицове...
      8. помощна навигация в края на дадено съдържание (защото някои документи са дълги напр. http://www.crossroadbg.com/kompyutyrni.html и стигайки края му трябва да скролирам отново нагоре)
      9. посочване на източници - няма нищо лошо, а дори е ПРАВИЛНО да се посочва източник
      10. акцентуване:
      например частта Проблясъци според мен трябва да се различава и грабва окото, но това няма как да се постигне с еднотипността на компонентите по сайта.

      5,6 са с пожелателен характер - въпрос на разработка и спорове.

      Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на сраха си.
      Марк Твен


      Хубаво е да сме повевече...благодаря ти, че си избрал MODx
        palma non sine pulvere
        • 36678
        • 152 Posts
        От дълго го чакам този момент. Благодаря за конструктивната критика

        Вероятно този надпис, който стои над полето за отговор с червените букви:

        The following error or errors occurred while posting this message:
        Warning: this topic has not been posted in for at least 45 days.
        Unless you’re sure you want to reply, please consider starting a new topic.


        Това ми е интересно да го видя. Определено ме вълнува

        <p>За коментари, предложения и реклама пишете на адрес [email protected]<br/>


        Редът който не разбираш е антиспам защита на пощата :-j смея да твърдя много ефективна.

        <p>  


        Това си го видял вероятно при коментарите. Отворил съм място за да показва съобщенията за грешка.
        Относно target в случая съм избрал това решение поради ред причини (не смятвам да го разточвам)
        http://www.crossroadbg.com/tyrsene.html
        Ами мислех да му сложа и долу поле но не стана. Само онова горе си е. Така или иначе това се отваря при търсенето като място.

        <script src="http://www.crossroadbg.com/tayni.js" language="JavaScript" type="text/javascript"></script>
        Това е един линк който е сложен така, че да е в кучи ... Да не го вижда търсачка...

        Режим на клавиатурата: EN - Тук леко съм ги насилил да го ползват и пишат на кирилица, за тези които не разбират в полетата. Иначе коментарче не се появява

        Относно дизайна няма какво да коментирам, защото това е опростен, френдли тип постройка, която е удачна за подобни проекти - в случая са важни съдържанието и логическата свързаност на структурата.
        (бих могъл да дам съвети за композиционна рамка и цветовия подбор - явна е липсата на творчески елементи във визията)

        -поздравления за css - функционален и малък, сбит и преценен.

        Тук си ме похвалил. Дизайна съм наясно, че не е добре. Похвална дума семпъл. Долу споменавам и защо е такъв.

        Минавам на точките.
        1.Горе в браузъра има преоразмеряване на шрифта. Старая се да не товарая с излишен JS
        2.Не съм скрил така или иначе текста. Копи пейст в notepad... и т.н.
        3.PDF и кирилица много не се обичат (а и иска реусурс за генерирането му)
        4.Който иска да ме добави някъде го прави. Пращането на поща прави излишни проблеми понякога (естество спам и т.н.), а споделянето в социални и т.н. мрежи който иска го прави и без излишно напомняне. Нещо не си падам по тия линкове за момента.
        5.И каква ще е разликата ако е Strict за SEO, за зареждане за да прежаля няколкото неща _blank и т.н.
        6.Базата ми данни е по-малка отколкото ако беше UTF-8. Намираме се в България и кирилицата си има отделен енкодинг... Една от причините да мигрирам беше това, че беше задължителна за ползване при новите версии (иначе ръчкане голямо).
        7. Не е като да не е правено. Други сайтове го практикуват, но проблема е че в повечето случаи това си е чисто дублирано съдържание както и причини които споменавам по-долу.
        8. До преди 2-3 дни (буквално) имаше предишен/следващ документ. С цел избягване излишното товарене на хостинга (нещата не отиват на добре и към логична развръзка) беше премахнато като опция. Относно допълнително меню в дъното нещата са на кантар от дълго време и ще помисля.
        9. Източник няма. Взето и преведено от множество места. Старая се да нямам дублиране на текстове с българското пространство (уикипедия и т.н.)
        10. Съгласен съм че трябва, но проблема с дизайна е комплексен от няколко неща

        Аз не съм добър дизайнер и съзнавам това. Специално за моя сайт съм нарушил доста правила(съзнателно) и напоследък правя и доста компромиси . Старая се сайтът ми да е максимално лек (код, изображения и т.н) като същевременно се старая и максимално малко заявки да има (RAM и процесорно време). В един идеален свят ресурсите са неограничени, но в случая аз и още стотина "добитъци" сме на едно сървърче което се намира в България, а от сравнително малко време сайта е с реклами (един голям компромис) защото не генерираше никакви приходи поради естеството си. Иначе съм мислил галерии да има на потребителите, да добавят неща (както спомена и горе) и много още неща, но си остава в сферата на добрите пожелания. Ако си позволя тази "волност" нещата ще отидат към решението до 3 дни да минавам на по-горни планове или да сменям мястото. Влиза един голям обем хора който превръща казаното от мен бързо истина.

        Не се оплаквам. Научих се много неща които са полезни за други проекти.
        1.Което може е кеширано. Които картинки могат са махнати за да не генерира допълнително трафик и да не бави повече зареждането.
        2.Сайта никога не е имал Wayfinder (минус си е).
        3.Голямо количество content предизвикват определен ефект който забавя нещата, но правя магии почти постоянно (режейки от функционалност) нещата да работят нормално. Докато може ще се кара така, после ще се минава на план Б и т.н.
        4.Няма безплатен или евтин качествен обяд. "Услугите" от други хора излизат, често пъти по-скъпи и доста обвързващи в лошият смисъл на тази дума.


        Завършвам с една мисъл която я има навсякъде в интернет:
        "…Ние, можещите водени от незнаещите,вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо…" К. Иречек, 13.12.1881г.

        Благодаря отново за дългата конструктивна критика.
          Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
          My sites:
          Мисли, интересни мисли