We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 36678
    • 152 Posts
      Сайтът ми е от февруари месец тази година(тогава излезе и продукта който предлага  laugh). Доброто в случая е, че не се налагаше миграция от други системи за управление на съдържание. Нещата станаха забавни и интересни защото нямаше заварени положения и редизайни, а изцяло ново проектче на база вече натрупан опит. Интересуват ме негативните оценки и кусирите предимно.
    Ето го и сайта:
    Сайт на книгата на Васил Тодоров - Блъг
      Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
      My sites:
      Мисли, интересни мисли
    • Last Of The Romans Reply #2, 15 years ago
      Привет,

      включвам се и аз в градивната критика - макар в твоя случай тя трудно да се намира:

      - аз бих включил състояние на линковете a:active - това помага да разбереш в коя категория се намираш (може да е същото, като a:hover)
      - защо ползваш Transitional според мен спокойно можеш да минеш на Стрикт - кода ти е валиден и добре написан
      - favico трябва поределено да е нещо друго, защото в този му вид не се вижда нищо - най-добре е да е нещо простичко
      - лека промяна в дизайна (прилагам един файл - аз така го виждам smiley )
      - менюто под ие 6 не е display:block
      - под ие 8 нямаш a:hover ефект
      - карта на сайта според мен не е необходимо в подобен сайт
      - от гледна точка на популяризация можеш да сложиш RSS
      - http://www.book.crossroadbg.com/sitemap.html - не е по стандартите на google & yahoo, msn
      - голяма част от символите, които използваш от типа на " % и т.н. не са с кодовете им - което при стрикт е задължително, но от гледна точка на юзабилити също
      - имаш на няколко места
      след бр трбва да имаш един спейс
      - на едно място видвях <h2></h2>, в стрикт не може да има празни тагове - такива проблеми имам и аз и все още се чудя как да ги разреша sad
      - форум-а може да е вътрешен и доста по простичък - ще е много стилно според мен (няма смисъл да ползваш bb)
      (не са в хронологичен ред подредени нещата, но съм се заровил с 101 задачки и мятам каквото видя)

      признавам си не съм чел книгата, но изглежда интересна


      П.С. надявам се да приемеш бележките ми по-скоро като приятелски. идеята е да подобрим работата си!
        palma non sine pulvere
        • 36678
        • 152 Posts
        Разбира се, че може и с a:hover различно. Страничката не е толкова голяма че да не могат да се ориентират пък и под хедъра го пише къде са.
        <h2></h2> еее да наистина си е излишно(нещо Breadcrumbs е дало проблем иначе то си беше вътре). Благодаря ще го видя тамън да го оправя.
        Допълнение: Леле голям майстор съм. Като съм олекотявал откъм код които ги трупа в файлчето в кеш директорията съм затрил и Breadcrumbs сигурно доволно ми се е спало тогава хахах
        http://www.book.crossroadbg.com/sitemap.html   вярваш или не минава си smiley - текстова база данни и имам причина да избирам такава smiley
        Форума съм си го навързал с другата част на сайта в който този е субдомейн.
        RSS-а се старая да го избягвам особено в случая.
        Относно % няма мърдане относно брояча и в случая това е мястото в което нямам пипане на кода, но предпочитам кода да стои. Щом минава валидацията всичко е наред. За мен е важно кода да е изчистен и стегнат. A не е strict защото там не се подържа target="_blank". Та си казах по-добре е другото отколкото тук да вкарвам чалъми които ще увеличат кода само.
        Старая се като цяло да върви под някои конкретни браузъри с пълни функции и макар и с не толкова пълни но в поносим вид.
           За дизайна благодаря и аз го мислих със или без черта да е. Дизайна като цяло ми е най-слабата част за сметка на други.
          Много благодаря за забележките. Ако не бяха приятелски в случая по-скоро нямаше да ги има, а и да не забравяме: Който го е страх от мечки не ходи в гората:)
          Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
          My sites:
          Мисли, интересни мисли
        • Last Of The Romans Reply #4, 15 years ago
          Привет,

          приятно съм изненадан, че си взел някои бележки под внимание. В крайна сметка за това сме тук, но често грешно се разбират критиките.

          Относно target="_blank" - аз много се дразня от прозорци, които без мое желание се отварят, като нови. Все пак ако аз искам и сметна, че е необходимо мога да направя така, че да се отваря в нов прозорец...
          Чел съм много сериозни дебати във връзка за това и твърдо заставам зад мнението, че НЕ трябва да се отварят в нови прозорци дори и линковете, които водят навън от сайта...
          Все пак това е въпрос на виждане - някои го правят (слагат "бланк" с мисълта, че ще задържат посетителя в сайта си, но това за мен са глупави опити)

          също така няколко забележки, които съм казал, но все пак:
          - a:active
          - формулярите са ти доста неподходящи за дизайна, ако имаш желание мога да ти предложа нещо по-добро...

          Поздрави,
          лека и усмихната седмица на всички и спорна laugh
            palma non sine pulvere
            • 36678
            • 152 Posts
            Разбира се, приемам всякакви предложения и то се вижда. Относно останалото:
            Дали е
            или
            не е от съществено значение. Сългасен съм че "_blank" често е едно от най-досадните неща, но в случая е използвано така че докато хората са в форума да имат наблюдение на сайта. Относно задържането на сайта: Ако сайта е "лош" няма да им причина която да ги накара да останат вътре, но и когато мога аз го използвам за външни връзки blank-a. Просто въпрос на избор. Така или иначе повечето от потребителите(изключвам по-навътре в нещата) не предприемат стъпката да го отварят в нов прозорец. Ако пък е от тия които го правят в голяма степен човекът позва нещо различно от IE т.е. mozila firefox, google chrome, opera и т.н. което значи, че дизайна ще излезе както съм искал, а не със своеволията на IE с който повече от останалите трябва да се съобразяваме (факт е големия процент използващи го). Така, че за мен е по-важно да излиза на по-малките версии негови и на останалите браузъри които подържат кода без да си правят "преразказ по картинка" и що годе не съвсем трагичен под по новите му версии (IE).
            Както казах най-силната ми страна не е дизайна. Старая се да не залагам на излишните скриптове където може, а там където се налага използването им по начин малко по-особен. Старая се кодът ми да е максимално малко(защото това има значение) да е максимално изчистен и в някаква по-голяма или по-малка степен с добро SEO. В случая не съм се престаравал за да видя ефекта на основния домейн и рекламата която правя, а и отделно фактори които за момента възпрепядстват това да вадя "козовете".
            Относно популяризирането RSS си е нож с 2 остриета и съм бил наблюдател на това как може да ти излезе през носа това, че си решил да пуснеш такъв особено ако субдомейна или домейна е нов. Разбира се това е избор на всеки индивидуално.
              Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
              My sites:
              Мисли, интересни мисли