We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!

2.0

    • 7345
    • 12 Posts
    Привет!
    Някой пробва ли 2.0? Кога се очаква да излезе официално?
      • 17750
      • 78 Posts
      Пробвал съм алфа-3. Донастроих си частта за юзерите и някои липсващи части. Определено е нещо много свежо и ще бъди истински бум. От гледна точка на кода - нещата са променени перфектно.

      Вчера погледнах до къде са стигнали - сега е алфа-5 и ще има още една - алфа 6, преди да пуснат бетата. Принципа е че след RC3 се пуска стабилната версия, така, че - най-вероятно ще е догодина.
        • 36678
        • 152 Posts
        Всички го чакаме май. Заради големите обещания. Едни заради бързодействие, други заради подръжката на повече статии и по-добър кеш. Нетърпеливи сме всички, но дори и в момента системата е меко казано читава и откъм сигурност и екстри.
          Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
          My sites:
          Мисли, интересни мисли
          • 4215
          • 5 Posts
          Алфа 6 е вече тук. В началото на 2009 очакваме бетата.

          Понеже имам сериозна нужда от новата версия (имам проект за сериозен 10 000 страницов сайт), някакво инфо за към момента кога се очаква крайната версия(final)?
            • 17750
            • 78 Posts
            Quote from: BST at Dec 03, 2008, 01:37 PM

            Алфа 6 е вече тук. В началото на 2009 очакваме бетата.

            Понеже имам сериозна нужда от новата версия (имам проект за сериозен 10 000 страницов сайт), някакво инфо за към момента кога се очаква крайната версия(final)?

            Та, попитах Мечо Пух, а той отговори: когато - тогава grin

            И със сегашната става 10К документа, но трябва да се съобрази дали ти е изключен кеша, дали можеш да конфигурираш INI файловете на сървъра и т.н. ...
              • 4215
              • 5 Posts
              Съдейки по моя опит и това което съм прочел - 10+к сайт с приличен трафик без кеширане ще е ад за сървара (ако не и нереализируемо).
              Аз имам сайт с 3к документа и нормално количество трафик, който е на специално предназначен хостинг (application hosting) и имам прилично проблеми.

              Доста изчетих по темата и намерих само 2 неща който могат да помогнат. 1- вадене на всички snippets, plugins и подобни от кеша. 2- евентуално ползване на eAccelerator.

              Вчера попитах и се очаква февруари стабилната версия на "революцията".
              Реших да замразя 10+к проекта до излизането й, като нормално предполагам 1-2 месеца забавяне.

              Въпреки това пак ще се опитам да оптимизирам максимално старата версия за работа с по-големи сайтове, защото повечето ми проекти са такива.

              Ако имате още някакви идеи за оптимизиране на MODx за прилична работа с големи сайтове...
                • 17750
                • 78 Posts
                Quote from: BST at Dec 06, 2008, 01:41 PM

                Съдейки по моя опит и това което съм прочел - 10+к сайт с приличен трафик без кеширане ще е ад за сървара (ако не и нереализируемо).
                Аз имам сайт с 3к документа и нормално количество трафик, който е на специално предназначен хостинг (application hosting) и имам прилично проблеми.
                А кой е сайта?
                Не разбирам, защо в англоезичния форум се публикуват запитвания с подробности, а тук се пита, като, че ли имаме магическо кълбо и можем веднага да отгатваме кой е сайта и какво има като съдържание.
                В ИНФОРМАТОР има над 7К, но данните в по-голямата си част не са документи, а само обработката минава през MODx. Пояснение: Тъй, като и аз чета какво се пише относно същата "проблематика", единия пример беше, че се събират данни от RSS източници. Данните се записват в документи и така става сайт с над 10К документи. В ИНФОРМАТОР също има представяне чрез RSS източници, но данните не се записват в документи, а в отделни таблици от БД. Обработката - AJAX и запитванията към БД минават през MODx API обаче. По същия начин е изградено и представянето на Времето, като по този начин се използват предимствата на API модела, като не се натоварва БД...
                Т.е - НЕОБХОДИМО Е (!!!) да се прецени кое да се пише директно в документ, и кое да минава просто през функционалността на MODx!

                Quote from: BST at Dec 06, 2008, 01:41 PM

                Доста изчетих по темата и намерих само 2 неща който могат да помогнат. 1- вадене на всички snippets, plugins и подобни от кеша. 2- евентуално ползване на eAccelerator.
                Едно е нещото което може да ти помогне - достъп до конфигурирането на сървъра, и това да не е в конфликт с доставчика ти на хостинг.
                Това кои параметри от конфигурацията - дали на php.ini (за PHP) или my.ini (за MySQL) си е строго индивидуално, в зависимост от това къде се получава проблема - дали в многото кеш - увеличаване в assets/cache, или достъпа до БД - увеличаване на параметрите за зявки и използвана сървърна памет.
                Единствено за Снипетите можеш да задаваш дали да използват кеша на кешираните документи - [[Snippet]] или да не го използват дори и да е кеширан документа - [!Snipet!]. Тук - Partial Document Caching - има информация за кеширането.

                Quote from: BST at Dec 06, 2008, 01:41 PM

                Вчера попитах и се очаква февруари стабилната версия на "революцията".
                И кой точно февруари казваш? grin

                Quote from: BST at Dec 06, 2008, 01:41 PM

                Реших да замразя 10+к проекта до излизането й, като нормално предполагам 1-2 месеца забавяне.

                Въпреки това пак ще се опитам да оптимизирам максимално старата версия за работа с по-големи сайтове, защото повечето ми проекти са такива.

                Ако имате още някакви идеи за оптимизиране на MODx за прилична работа с големи сайтове...
                Успех! Ако се притесняваш да споменаваш сайта си тук - винаги можеш да питаш и на ЛС.
                  • 36678
                  • 152 Posts
                  Не само той е с голям сайт. И други се интересуваме от това (включвайки и себе си). Макар и не 10 к някога нещата са нужни да се оптимизират и няма мърдане иначе става сложно.
                    Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
                    My sites:
                    Мисли, интересни мисли