We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 12438
    • 10 Posts
    Ползвам само modx почти две години и имам повече от 10 сайта направени с тази система.
    За това време забравих PHP, както и <table> спагети-кода smiley

    Гледам появило се bulgarian community, брао, честито!
      • 17750
      • 78 Posts
      Lyubomir Kolev Reply #2, 16 years ago
      Поздравления, макар и с известна доза закъснение. smiley

      Всеки който има опит с MODx е добре дошъл да го сподели. Надявам се ползата да бъде взаимна. wink

        • 7345
        • 12 Posts
        Поздрави и от мен!
        Започнах на скоро голям сайт и реших да опитам CMS. След много проучвания избрах MODx. Може би, защото ми се стори най-сложен smiley Първите 2-3 дена само четене и ето, че започнах да схващам за какво иде реч, та даже днес пуснах първия си пост за EasyPoll модула, че има малко бъгавинки... smiley
        Яко е като цяли и скоро едва ли ще се върна към хард-кор коденето на PHP. А относно таблиците - тук много ми помага това, че поназнайвам css и отдавна съм го забравил този таг. Особено тук в този CMS div-овете са основите на темплейтите, така че... учете CSS и забравете PHP grin
          • 17750
          • 78 Posts
          Quote from: didko at May 14, 2008, 02:23 PM

          ......така че... учете CSS и забравете PHP grin

          Поздравления!!!

          Много си прав!!! Започнах да изпитвам затруднения със "забравено" PHP wink
            • 36678
            • 152 Posts
            Бавно, но славно и аз напредвам със моя сайт. Виждам как макар и удобни миналите продукти не са ми предлагали тази гъвкавост и избор това какво да го има това какво да го няма. Постоянно разучавам в процеса на работа нови похвати и опции за да създам именно това което искам. Очаквам с нетърпение 0.97 заради обещаното по-добро бързодействие защото за мен това е ключово.
              Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
              My sites:
              Мисли, интересни мисли
              • 9532
              • 9 Posts
              Здравейте,

              Казвам се Димитър съм собственик на хостинг компания FColor.bg и се радвам много на MODx. Американската ни компания има удоволствието да е един от спорнсорите на CMS-са. Какво ще кажете да направи медна конференция на българските developers и собственици на уеб сайтове, които използват MODx?
                HostColor.com - Quality MODx Web Hosting
              • Здравей Димитър,

                искам да се извиня, че толкова късно отговарям, но напоследък все по-малко време ми остава...
                Идеята за конференция свързана с мод-а е добра, но все още съм на мнение, че в България не се използва толкова, за да съберем на едно място ентусиасти. Но пък от друга страна нали трябва по някакъв начин да се популяризира мод-а, а по-добър от този на дали ще се отдаде, като възможност.
                С Любо скоро разговаряхме дали да не се направи конференция за CMS & Blog - Open Source, като се наблегне на най-популярните т.е. мод-а и Wordpress?
                Все пак подкрепям идеята за популяризирането и съм с две ръце ЗА една конференция в БГ...да вземем да направим нещо по въпроса? smiley wink

                Поздрави,
                Кристалин
                  palma non sine pulvere
                  • 5079
                  • 10 Posts
                  Здравейте. От едно известно време "разцъквам" и разучавам различните ЦМС системи, понеже съм решил да се насоча към някоя и ето на - след дълго гледане, ровене, тестване МОДх ме грабна от първия път...

                  Разгледах почти всички теми във бг раздела на форумите и за мое нещастие забелязвам че отдавна никой не е писал... а аз имам доста въпросителни... huh sad

                  Има ли още някой който да наглежда форумите... rolleyes
                    www.chiliev.com
                    www.italauto-bg.net
                  • Last Of The Romans Reply #9, 15 years, 1 month ago
                    На твое разположение съм wink
                      palma non sine pulvere
                      • 5079
                      • 10 Posts
                      По принцип се занимавам с дизайн, сайтчета и т.н... но хтмл... как най-лесно мога да използвам хтмл темплейт съвместно с тази система. И може ли изобщо ?
                      Главното, на което държа е да мога да променям дизайна гъвкаво...
                      Къде мога да видя мод-ове за този ЦМС... примерно за онлайн магазин и т.н. и т.н.

                      Благодаря предварително и се извинявам за глупавите въпроси, но това са първите ми практически срещи с ЦМС... до сега само съм чел и съм цъкал демо-та smiley
                        www.chiliev.com
                        www.italauto-bg.net