We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 18238
    • 5 Posts
    Здравейте,
    Много се радвам, че тук има българска секция във този форум за MODx, поздрави за което.
    Имам едно питане - за последните няколко месеца 2-3 пъти се пробвах да подкарам MODx под Windows 2003 Std SP1, но без успехи. Конкретно проблема е при инсталацията в момента когато Install се опитва да се всърже с базата, инсталацията спира до тук без съобщения за грешки и тем подобни.
    Благодаря предварително.
    Поздрави,
      M.Mateev
      • 17750
      • 78 Posts
      Quote from: marcho_bg at Oct 10, 2007, 10:21 AM

      Здравейте,
      Много се радвам, че тук има българска секция във този форум за MODx, поздрави за което.
      Имам едно питане - за последните няколко месеца 2-3 пъти се пробвах да подкарам MODx под Windows 2003 Std SP1, но без успехи. Конкретно проблема е при инсталацията в момента когато Install се опитва да се всърже с базата, инсталацията спира до тук без съобщения за грешки и тем подобни.
      Благодаря предварително.
      Поздрави,

      Здравейте,
      Не би трябвало да имате проблеми с инсталацията под Windows2003, при нормална конфигурация на ОС. Тествано е и работи перфектно.
      Препоръчвам Ви WAMP Server - инсталатор на Apache + MySQL + PHP под Windows.
      Ако пробвате с WAMP Server и отново има проблем, предполагам, че чрез каналите за комуникация ще уточним къде точно е проблема.

      Поздрави,
      Любомир Колев
        • 18238
        • 5 Posts
        Здравей Любо,
        Днес с колега пуснахме MODx на линукс - CentOs 5 с PHP 4.3.9 и mySQL 4.1.20. Всичко работи ОК.
        Открихме че проблема при Windows инсталацията е връзката с mySQL-а - инсталацията не може да се върже към базата. База има направена със съответният юзър и права.
        Интересува ме имат ли значение версиите на PHP и mySQL и кои са най-добри за целта huh
        Поздрави,
          M.Mateev
          • 17750
          • 78 Posts
          Здравей, Марчо!

          Това са изискванията за приложения:
          MODx will run under variety web servers with a little work, including IIS or Apache and on platforms including Linux, Windows, FreeBSD (and other similar platforms), *nix, OS X and Solaris (untested on Solaris but it should work). To minimize your learning curve, we suggest the following software configuration for new users and first-time installations:

          Webserver: Apache (1.3.x or 2.x) with mod_rewrite enabled
          PHP: 4.3.11 and above (optimal performance in 5.1.6)
          MySQL: 4.1.x (performance gains in 5.0.x)

          От практиката: държи се отлитчо при всякакви версии над споменатите.
          Конкретно за проблема - мисля, че се дължи на настройка от конфигурацията, но за да съм сигурен в това, ще те помоля да си инсталираш WAMP Server-а и да тестваш през него. Под XP и 2003 до сега не ми се е случвало да не тръгне инсталацията. WAMP ти прави отделни services - "wampapache" и "wampmysqd", така, че няма да да ти е проблем ако имаш и други инсталации.

          Поздарви,
          Любомир Колев
            • 18238
            • 5 Posts
            Здравейте пак момчета,
            :) след 3-4 дни борба почти по цял ден, най-накрая тръгна MODx. smiley
            Проблема бе следният: IIS и PHP не можеха да се вържат към базата на mySQL-а, проблема се оказа във формата на паролата която PHP-то подава на базата за оторизация. Сетнахме mySQL-а да работи със стар формат на парола и всичко е ОК.
            Сега борбата продължава с дизайна и конфигурацията на сайта.
            Благодаря Ви много за съветите.
            Поздрави,
              M.Mateev
              • 17750
              • 78 Posts
              Здравей, Марчо!

              Ако можеш да НЕ използваш IIS, ще е най-добре smiley smiley
              Радвам се, че има решение на пролема! Надявам се другата седмица да продължа стъпките по MODx, за да изложа доста неща коита са ми в главата, а и надявам се да са полезни!

              Поздарви,
              Любомир Колев
                • 18238
                • 5 Posts
                Здравей Любо,
                Да мога и имам вариант да не използвам IIS smiley, но за сега като начало, докато разуча MODx и сътворя това което искам, като за тестов вариант ще ползвам Windows - уж му разбирам затова.
                Поздрави,
                  M.Mateev