We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
    • 37131
    • 111 Posts
    Cześć smiley
    Czy zagląda tu ktoś ?
    I czy ktoś dalej zajmuje się tłumaczeniem ?
      ---
      Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live. Martin Golding
      • 34459
      • 134 Posts
      pisałem do nich pół roku temu to ponoć ktoś robił tłumaczenia...
      Co do zaglądania to raczej mało kto jak widać...niestety jesteśmy krajem WP:)
        Check out blackflow.pl
        • 37131
        • 111 Posts
        Jakaś pojedyńcza aktywnosć się zdarzała, ale teraz od dawna nic.
        No i polska strona modxcms.pl też niespecjalnie reprezentuje MODX w Polsce, nawet forum nie istnieje.
        Zastanawiałem się nad przetłumaczeniem przynajmniej paru rzeczy, zwłaszcza wersji front-end, ale jakoś wszystko wydawało mi sie tu martwe, no i wsparcie dla tłumaczenia (był jakiś dodatek Extra, ale też już nie ma).
        Tak jakoś nie chciało mi sie popychać wszystkiego samemu, ale jak widać nikogo z doświadczeniem nie ma. Trzeba samemu szuflować (kod wink Powoli ale do przodu smiley
        A do kogo konkretnie pisałeś ? Bo gość wpisany jako Lider polskiego tłumaczenia poza jednym postem zgłaszającym zainteresowanie tłumaczeniem nie wykazał wiecej życia. [ed. note: khyrlik last edited this post 11 years, 11 months ago.]
          ---
          Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live. Martin Golding
          • 34459
          • 134 Posts
          Pisałem do Modxa ale oni powiedzieli ,że tłumaczeniem zajmuje się wspomniany "lider" i jak coś to do niego...też myślałem nad rozpropagowaniem modxa w Polsce ale jak pisałem WP i drupal wiodą prym:) . Przyznam się szczerze ,że nawet nie wiem jak wygląda manager po polsku ale z tego co zgłaszali klienci parę modułów rzeczywiście warto by było przetłumaczyć. Co do szuflowania kodu, gorąco polecam książkę Boba oraz IRC-a na którym można znaleźć tych najmądrzejszych:).
          Jeśli potrzebujesz pomocy to możemy do nich napisać i jakoś powoli zacząć tłumaczyć bo z tego co patrzyłem to zapał to tłumaczenia był w wersji Evo.
            Check out blackflow.pl
            • 29151
            • 12 Posts
            duzo tlumaczen elementow managera mozna znalezc na githubie u wspomnianego lidera (zapomnialem jak sie typ nazywa, w kazdym razie sforkowal galaz z leksykonami) ale jak dla mnie jest sporo niedociagniec.
            obecnie tlumaczenia z zakladki lexicon sa na tyle latwe wygodne i szybkie ze jak na moje potrzeby w zupelnosci wystarczaja, zwlaszca ze jesli trzeba tlumaczyc to bardziej elementy addonow niz sam manager.
              • 37131
              • 111 Posts
              @blackflow
              Książki nie czytałem, nie stać mnie smiley Bazuje na totorialach w sieci i sam grzebię. Trochę jest z tym dużo roboty (tworzenie pełnego sajtu + walka z bugami w nie do końca dobrze napisanym kodzie).
              Też zauważyłem że w Revo już nie ma tego zapału nie tylko u nas wink - wszystko siadło. A aktualne forum nie pomaga w kontaktach. Założyłem dyskusje z goścmi z MODXa i jakoś dużo osób się z tym zgadza, może teraz coś się ruszy w światku.

              @tompre
              Tak się łatwo tłumaczy ale to sie nie do końca nadaje do dużego tłumaczenia w kilka osób , w githubie łatwiej byłoby taką pracę zorganizować. Mniejsze rzeczy, można leksykonem.

              Pisałem do tego klis-a czy sie dalej tym zajmuje ale na razie zero odpowiedzi. O ile dobrze rozumiem to każde tłumaczenie musiałoby przechodzić przez jego akceptację?
              Tak czy inaczej to jestem chętny żeby potłumaczyć trochę.
                ---
                Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live. Martin Golding
                • 34459
                • 134 Posts
                Fakt ,że jeśli chodzi o tutoriale to raczej modx z tym kiepsko stoi a jak juz coś jest to w stylu "jak założyć stronę". Bugi się robią jak się za dużo grzebie:)), choć ta sytuacja z artykułami była wybitnie kiepska. Zrobiłem juz kilka stron w modx', mam teraz parę w produkcji i pomimo swoich mankamentów znacznie bardziej przypadł mi do gustu nić WP czy Drupal. Powinni zdecydowanie bardziej ogarnąć support dla dodatków. Ruszyć się już chyba ruszyło:
                http://modx.com/blog/2012/04/04/business-transformed-now-back-to-our-roots/?utm_source=modx_forum&utm_medium=modx&utm_campaign=biz_post

                Modx.pl jest w "przebudowie" ale myślę ,że spokojnie można zawiązać nie formalną grupę, wybrać dodatki i zgłosić się do twórcy(czyli głównie splittingred) ,że możemy przetłumaczyć...
                  Check out blackflow.pl
                  • 29151
                  • 12 Posts
                  @khyrlik nie wydaje mi sie aby jego akceptacja byla konieczna
                  mozna samodzielnei sobie sforkowac ten element prosto z kodu modxa, i w kilku nad tym popracowac. Czy dodadza do oficjalnego czy nie - zawsze mozna uzywac we wlasnym zakresie
                    • 29151
                    • 12 Posts
                    no i co do luznych uwag - o ile kocham developerke w modxie, to jego upgrade, a w szczegolnosci upgrady dodatkow to istny ból w dupie
                      • 29151
                      • 12 Posts
                      czym sie różni reply na dole wątku od /reply to thread/ ?