We launched new forums in March 2019—join us there. In a hurry for help with your website? Get Help Now!
  • internal означава мрежова грешка и най-често е в сървъра.
    според мен е в хостинга пеоблема.
      palma non sine pulvere
      • 24320
      • 11 Posts
      sad имам само 1 платен хост. А пък тои е unlimited като качване трансвер и всичко друго.
      С моя локален хост никой не може да се свърже.

      Ако е от хоста имаш ли някаква идея какво може да е и дали се оправя. Сега ше го кача на един безплатен хостинг и ще вида дали ще стане.
      • Ами никога не съм ползвал http://www.justhost.com/ и нямам представа каква е поддръжката и услугите, които предлагат.
        (не мога и да кажа нещо положително или негативно за тях)
        Аз използвам (когато става въпрос за share hosting) в чужбина BlueHost, които се намират в Америка и поддържат много високо ниво на услугите и поддръжката си. За БГ макар пазара да е тегав СуперХостинг са добра компания (макар и малко скъпи), но си заслубжават стотинките smiley

        Нямам идея как мога аз да ти бъда от полза тъй, като не разбирам естеството на проблема ти. При нормалния условия МОД-а функционира безотказно и под това мога да се подпиша тъй, като не един или два професионални проекта т.е. клиенти са си платила за това работят на МОД в моята практика.

        Поздрави
          palma non sine pulvere
          • 24320
          • 11 Posts
          smiley Благодаря ти за отделеното време. Не е от хоста http://rx3mer.comyr.com/images/drug%20hosting.jpg

          http://rx3mer.comyr.com/onestepcloser

          някаде при конфигурацията е проблема. Смятам да разгледам други php frameworks системи , знам ,че има много но коя ли е най-добрата rolleyes
          modx не върши работа а изкам да се развивам на пред. Почнах да пиша на PHP но съм още слаба работа . Направих книга за гости но не можах да направя от администраторския панел да трие редовете. grin винаги нещо ме спира.

          Благодаря ти много smiley
          • :) не се притеснявай за времето то е част от иедята.
            Но имай предвид, че не е проблема в мод-а т.е. не той е виновен за това, че не можеш да настроеш/подкараш/промениш/нагласиш/докараш/създадеш/редактираш нещо си.
              palma non sine pulvere
              • 24320
              • 11 Posts
              Щом никой не може да го нагласи то аз каде съм трагнал. Joomla е много по голяма и трудна система и мога да нагласа всичко. Правя си теми и всичко без проблем.

              модекса е направен недъгаво това е ,друга причина не виждам.

              ти правил ли си трансвер, инсталирваш модекс на локалният си хост и го прехвърляш на друг?

              ако инсталирам модекса направо на хоста работи без погрешно но при трансвера се объркват нештата, сменявах разни работи от config страницата и документа но ниакъв резултат.
                • 36678
                • 152 Posts
                В случая виждам бъгав модул FCK editor което много не ме учудва. Виждал съм и при Joomla да прави бъг забавен. Там оправянето му ставаше като слагаш или махаш www. пред адреса(абе нямам думи) - но от двете злини(редактори) по-малката(когато се налага).
                Тук пишат за твоя проблем http://modxcms.com/forums/index.php/topic,36791.0.html и тук http://modxcms.com/forums/index.php/topic,33018.0.html. Но и без това бих ти казал...
                Евентуални причини за проблема:
                Joomla... искам да видя наистина как нагласяш някои неща. Съжалявам за сарказма няколко години я бутах от Мамбо (Лимбо) та чааак до Joomla. Видях причината за новите версии и паниката. Видях тежеста спрямо сървъра и определено се работи това да се задълбочи. Видях какво става когато трябва да се променят в някои основни неща. Видях какво се случва, ако махнеш каквото не трябва(макар да не го искаш). MODx не е лесен за научаване - дори бих казал, че е труден. Трябва си мотивация (както всяко друго нещо). А в резултат на всяко научено нещо при него си намаляваш работата с часове или дни понякога за евентулани бъдещи преоекти (но това си е мой проблем разбира се) Хвани каквото искаш Joomla, Drupal, Wordpress, MODx, Typo, PHP Nuke... Без значение...

                За всеки влак си има пътници, но да се твърди, че нещо е бъгаво само защото ти не можеш да го направиш като хората определено не звучи много сериозно като изказване... Разбирам, че си изнервен, но помисли какво може да е... Ако ли не, обвинявай целият свят и псувай на воля, че някой друг е виновен(за едно или друго), че ти не си направил нещо (което е написано в случая).

                Поздрави!
                  Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
                  My sites:
                  Мисли, интересни мисли
                • Тук вече се спори...
                    palma non sine pulvere
                    • 36678
                    • 152 Posts
                    Ще спорим я. Познавам чалъмите за Joomla дотолкова, че да виждам какво може и какво не и когато го може с какъв избор разполагаш. MODx спрямо Joomla както Joomla спрямо Wordpress.
                      Multylingo 1.0 alpha (snippet + plugin) - For creation a full-featured multilingual site with MODx Evo
                      My sites:
                      Мисли, интересни мисли
                      • 17750
                      • 78 Posts
                      Относно проблема - по същество:

                      FCK Editor-a е вътрешен за менаджера и ползването му в снипети предизвиква сериозни затруднения в частта за ъплоуд. Но решение си има за всичко.
                      Едно от тях е ползването на FCK Editor в отделна инсталация - например в директория fckeditor извън модекс, а викането му да става чрез снипет, което го прави вече вътрешна част, когато се включи снипета в TV. По този начин и проблема с ъплоудването се разрешава.
                      Остава да се конфигурира добре и ползването на ъплоуд да е от хора на които се има доверие, тъй като може да се получи намаляне на сигурността на сайта...